O mně

Ahoj, já jsem Davídek Rosůlek. Narodil jsem se 30. 3. 2010 jako první z dvojčátek mamince Hance a tatínkovi Lumírovi. Můj jednovaječný bráška se jmenuje Dominiček.

Do vínku mi sice byla dána dětská mozková obrna, ale také obrovská spousta lidí, kteří mě milují a dělají vše pro to, aby mi pomohli udělat sám krok, dva a třeba i chodit a jednou se postarat sám o sebe!

Od dvou měsíců cvičím Vojtovu metodu. Pravidelně jsem jezdil do Sanatoria v Metylovicích, chodím na koníčky, na různé terapie, jen abych se konečně postavil na nohy.

Maminka s tatínkem a všichni kolem se moc snaží mi pomoci, a tak jsem se dostal až do Fakultní nemocnice v Motole, kde mi v listopadu 2013 implantovali baclofenovou pumpu. Jsem nejmladší dítě v České republice, které takovou pumpu má! Pumpa mi snížila svalové napětí a díky tomu jsem mohl mamince konečně říci „mami” a tatínkovi „taťko”! Měli z toho ohromnou radost! Pak mi v Brně opravili kyčle a já jsem konečně na podzim roku 2014 mohl jet do Klimkovic cvičit v „kosmickém” oblečku KLIM-THERAPY. Byla to zabíračka, co vám budu povídat, ale i malé pokroky jsou pro mě moc důležité, a proto tam jezdím pravidelně dvakrát ročně.

Díky tomu všemu jsem mohl 4. 9. 2017 nastoupit se spolužáky z mateřské školy do 1. třídy! Moc se mi tam líbí, a i když ostatním ve všem nestačím, moc se snažím a snad Vám všem jednou napíšu pozdrav sám.

Snažím se užívat si všeho, co mi život kolem nabízí, a Vám všem, kteří mi v tom pomáháte, moc děkuji!

Partners

Dobrý anděl

Život dětem o.p.s.