Aktuality

Prosinec 2017

Ze začátku prosince jsem byl ještě v lázních, ale Mikuláš mi ve škole nechal balíček a společně s dětmi se mi vyfotili a poslali mi do lázní pozdrav.

Závěrem mi dovolte, abych speciálně poděkoval babičce Ivance a dědovi Jindrovi za vše, co pro mě (nás) dělají, a manželům Kožušníkovým za to, jací jsou! Děkuji!

No a teď už nezbývá nic víc, než popřát si krásné Vánoce a do nového roku...hlavně zdraví!!!!

Davídek

Listopad 2017 (březen 2017)

A jako každý rok, i letos jsem byl dvakrát v Klimkovicích! V březnu se mi do toho moc nechtělo, ale v listopadu to bylo "jiné kafe". Opravdu jsem se moc snažil! Měl jsem spoustu procedůr, ale hlavně jsem cvičil s tetou Denisou, která mi , naštěstí, nedává nic zadarmo., pak taky na motomedu a relax ve vaně,... Už jsem dost velký i na speciálního "robota", který simuluje chůzi, dřepy a chůzi do schodů, a i když se mi to ze začátku moc nelíbilo, nakonec to bylo super! Chodil jsem i na speciální logopedii ,a ještě chvilku ,a budu ukecaný stejně jako mamka!

Znovu děkuji všem, díky kterým jsem mohl lázně znovu absolvovat, a slibuji, že příští rok pojedu zas a budu se snažit ještě víc!

Září 2017

A je to tady, jdu do školy! Vše vyšlo téměř tak, jak mělo ,a tak jsem se 4. 9. 2017 vydal ,s bráškou Domčou, maminkou a tatínkem ,poprvé do školy. Přivítala nás paní učitelka Komárková a byla tam spousta dětí, které už znám. Konečně jsem si mohl vzít aktovku, kterou jsem dostal na narozeniny a hurá na to...

Ve škole se mi moc líbí a vedení školy se moc snaží, abych měl vše potřebné k tomu, aby mi to šlo "jako po másle". A když se mi nechce, tak prostě relaxuju!

Od začátku školního roku jsem začal chodit třikrát týdně odpoledne do stacionáře Eunika v Karvíné. Chodím tam hlavně cvičit se strejdou Tomášem, ale když to vyjde, užívám si to i s ostatními dětmi a hlavně s tetou Míšou, která se mi opravdu moc hezky věnuje a díky tomu se tam vždy moc těším.

Červenec - srpen 2017

Poslední prázdniny před nástupem do školy jsme si opravdu užili! skoro celé léto bylo krásně, a tak jsme se koupali a koupali a koupali...

Na konci prázdnin se konal 2. ročník parkurových závodů, které organizoval klub Akimarol pod vedením paní Žanety Míkové. Výtěžek ze závodů byl pro mě! Vybralo se hodně penízků a všem zúčastněným, a hlavně paní Míkové, moc děkuji!

Červen

Blíží se nástup do školy a byla by ostuda, kdybych přijel do první třídy v kočárku a tak jsem dostal můj první vozíček. Je parádní a moc dobře se mi v něm sedí!

Duben 2017

Na konci března máme já, Domča i taťka narozeniny. Letos to byly jubilejní! Taťka slavil třicátiny a my s Domčou šťastnou sedmičku, a tak nám maminka připravila obrovskou oslavu! Mimoňskou oslavu!!! Pomohli hlavně babička Ivanka a děda Jindra a stálo to za to, všichni jsme si to moc užili!!!!

Dostal jsem spoustu super dárků a mimo jiné i kolo, které je dělané přímo pro mě. Moc se mi líbí na něm jezdit. Sám sice zatím nešlapu, ale to určitě přijde!

Jo a mamka s taťkou vymysleli, jak to udělat, abych mohl sedět sám na našem super traktoru! No není to paráda:-)

Leden 2017

Hodný jsem sice byl, ale Ježíšek měl o Vánocích moc práce, a tak jsem nový stojan dostal až začátkem ledna. O to větší radost jsem měl! Teď pravidelně trénuju. Není to zatím žádný zázrak, ale alespoň už se netočím na místě jen dokolečka dokola :-)

Už během prosince se začalo rýsovat něco, co se odehrálo 21. 1. 2017. Vedení a hráči HC Orlová, kde hraje taťka i bráška hokej, se pro mě rozhodli uspořádat hokejové utkání. Zpočátku to tak snad ani nevypadalo, ale nakonec se z toho vyklubala úžasná charitativní akce. Kromě samotných hráčů A-týmu a vedení HC Orlová se přidali i hráči A-týmu HC Studénka, hokejoví sponzoři a nadšenci, no a v neposlední řadě taky fanoušci. Nejen pro mě, ale i pro mou rodinu byl celý večer nesmírně emotivní a určitě na to nikdy nezapomeneme. Kromě toho, že jsem mohl být se všemi hráči na ledě, dostal jsem svůj vlastní dres HC Orlová a mohl jsem vhazovat čestné buly, tak jsem dostal penízky, kterých bylo tolik, že mi to vystačí na dvoje lázně v Klimkovicích! Což je něco naprosto báječného a všem, ale opravdu všem, moc děkuji! Jmenovitě bychom chtěli s maminkou a tatínkem poděkovat všem hráčům a vedení HC Orlová, hokejovému klubu a hráčům A-týmu HC Studénka, panu Ing. Liborovi Kožušníkovi - jednateli firmy Repax, firmě KOZDAMAR, s.r.o., starostovi města Orlová panu Ing. Tomáši Kučovi, firmě XPneu Orlová a všem, kteří se na hokej přišli podívat a zaplatili vstupné, nebo dokonce přispěli do kasičky! Ještě jednou moc děkujeme!

O této charitativní akci se doslechli dokonce i v Třinci! Zbyněk Irgl, kapitán HC Oceláři Třinec, mě a bráškovi poslal pozdrav a podepsanou fotku! A protože brácha je šílený třinecký fanoušek, jeli jsme se podívat na jejich zápas. Vyhráli, a my všichni jsme si to parádně užili.

Během ledna a února jsme zase chodili s dětmi ze školky na plavání. Bylo to super a děkuji tetě Lucce, že to se mnou zvládla.

No a jak se blíží konec února, tak mě se zase blíží začátek lázní v Klimkovicích. Nastupujeme 28. 2. a doufám, že se mi tam bude dařit aspoň tak, jako posledně!

Říjen 2016

A je to tady, zase musím do lázní!

No zas tak strašné to ale nebylo! Byly to za mě nejlepší lázně, opravdu jsem se snažil, a dokonce mi teta Denisa vyzkoušela nový stojan, který skoro sám jezdí a mě to hrozně moc bavilo! No a tak už jsem napsal Ježíškovi, a když budu hodný... :-)

A teď pokračuju ve cvičení v Karviné v Rehabilitačním centru s paní Kuchařovou a další lázně mě čekají v únoru.

Září 2016

V září začala tatínkovi a ostatním hráčům z Karvinského Hokejbalového klubu nová sezóna a začala velkým překvapením. Hráči Opavského SHC předali na začátku zápasu s HbK tatínkovi šek na 10 000 Kč, které vybrali společně s fanoušky svého klubu. Překvapení a čest soupeři nejde skrývat a moc všem děkujeme!

Prázdniny 2016

A jsou tady prázdniny! Už se moc těším na dovolenou s babičkou a dědečkem,a aby cesta letadlem do Bulharska byla jednodušší, koupili mi naši nové hole, které jsou taky speciální, ale nezaberou tolik místa jako můj speciální kočárek a manipulace s mini je hlavně pro babičku jednodušší.

Byli jsme na hradě Pernštejn, kde babička prodávala své nádherné výrobky z patchworku.

A protože maminka s tatínkem měli dovolenou, jeli jsme i do DINO Parku v Ostravě a pak přijela teta Barča se strejdou Péťou až z mladé Boleslavi. Byli u nás celý týden a byla to parádička! Byli jsme v ZOO v Ostravě a v hornickém muzeu Landek a užívali jsme si bazénku, teploučka a pořád jsme grilovali.

27. 8. 2016 pořádala stáj Akimarol Stonava ve spolupráci s tetou Vendi Mikešovou a spoustou sponzorů závody na koních, jejichž výtěžek mi pak věnovali. Všem, co mají rádi koně stejně jako já a maminka, a všem kteří přispěli, moooc děkuji.

Na konci prázdnin jsme jeli do Fakultní nemocnice v Praze v Motole, aby mi tam doplnili pumpu, a tak jsme spojili příjemné s užitečným a tentokrát jsme navštívili Mladou Boleslav my a bylo… no co Vám budu povídat?! Byli jsme v ZOO v Liberci, pak jsme lanovkou vyjeli na Ještěd a nakonec jsme šli do báječné restaurace, kde zrovna měli "Vodnický večer" a tam jsme výlet parádně zakončili. Byla tam kapela s vozenbouchem a mě se to strašně líbilo a tak jsem hrál taky a všichni ostatní zpívali a skvěle se bavili.

Červen 2016

V červnu jsem jel se všemi ostatními dětmi ze školky do Šolky v přírodě! Stalo to všechny trošku sil, ale na konec to stálo za to, já jsem si to užil naprosto skvěle! Všem, kteří se moc snažili, abych mohl jet a užil si to, děkuji!

Na konci měsíce mi ve Fakultní nemocnici v Ostravě operovali očička, aby mi to tak nešlo "šejdrem", a operace se povedla. Sice pořád musím nosit brýlky, ale je to mnohem lepší, než to bylo! Všem z nemocnice děkuji!

Březen 2016

V březnu jsem konečně dostal nový kočárek. Nadace Život dětem doplatila k výtěžku z lednové tomboly na Muzikantském plese organizovaném Iniciativou Dokořán potřebnou částku, a tak se teď budu prohánět v novém a praktičtějším kočárku. Veliké díky patří nadaci Život dětem a všem jejich štědrým sponzorům.

V průběhu roku se začali objevovat známí a kamarádi, kteří nám přivezli pytle plné víček z PET láhví, aby nám pomohli. A tak jsme se do sběru vrhli po hlavě a v garáži se to začíná kupit. A proto, kdo máte doma víčko, myslete na nás, a víčko k víčku, za chvíli budeme mít penízky na další lázeňskou terapii nebo speciální pomůcku. Děkujeme!

Když jsme byli v lázních, všimli jsme si tam, že spousta dětí má takový zvláštní "kolovozík" a tak jsme začali zjišťovat, o co se jedná a k čemu je to dobré? Jedná se o multifunkční vozík od Firmy Bene Cykl, který se dá použít jako vozík za kolo, dají se k němu připojit lyžiny, a tak se dá jezdit parádně ve sněhu, a dá se použít i pro pěší turistiku. No prostě všude! A tak jsme vozík z našetřených peněz od dárců a z příspěvků koupili, abychom mohli jako rodina dále fungovat během všech ročních období a za všech podmínek.

Během druhého pololetí "školkového" roku chodily děti na plavání, a díky mojí asistentce Lucince, jsem mohl chodit s nimi, a na konci jsme dostal "mokré vysvědčení".

Únor 2016

Na řadu přišly odložené lázně v Klimkovicích a vůbec, ale vůbec se mi nechtělo! Cvičil jsem zase s tetou Denisou, ale musím se přiznat, že žádná sláva to z mé strany nebyla! V Klimkovicích jsem začal chodit na speciální logopedii Demostenes k paní Mgr. Otrubové a to bylo jiný kafe! Dostávám tam obrázky, podle kterých mluvím, moc mě to baví a začíná se mi rozvazovat jazýček. Budu tam teď jezdit pravidelně, abych se co nejvíce zlepšoval.

Jo a taky mi v lázních vypadly zuby:-)

Leden 2016

Hned na začátku nového roku jsem měl jet zase do Klimkovic, ale navštívily nás neštovice a tak se lázně musely odložit.

30. 1. 2016 se konal Muzikantský ples, který pořádala v Karviné Iniciativa Dokořán, a výtěžek z tomboly byl pro mě a bude sloužit ke koupi nového kočárku. Všem, kteří se na plese moc dobře bavili a kteří mi přispěli, moc děkuji!

Prosinec 2015

K Vánocům mi přispěla firma PRO ENAMO SERVIS s.r.o. na MOTOmed, díky kterému teď můžu rehabilitovat i doma stejně jako v lázních. Děkuji!

Říjen 2015

Na podzim přišlo něco, co mě moc překvapilo! Moje kamarádka Lucinka Sládečková a její babička Dáša Babišová slavily narozeniny a místo dárečků chtěly penízky a ty mi pak daly, abych si za ně mohl koupit to, co nejvíc potřebuju. Moc jim za to děkuji a všem ostatním taky!

Srpen 2015

Strejda Láďa Luka v létě trénoval s hokejistou Ondřejem Palátem a dovezl mi fotku i s autogramem!

Na konci prázdnin jsme vyrazili s našima, strejdou Honzou, tetou Peťkou a holkama, Terezkou a Natálkou, do Chorvatska k moři, které mám moc rád a dělám pak obrovské pokroky. Bylo mi tam moc dobře!

V srpnu jsem dostal od zaměstnanců BILLA Karviná hromadu víček, které si zase zpeněžím na lázně nebo na něco, co mi bude v životě pomáhat.

Červenec 2015

V létě jsme byli s celou naší bandou na výletě v ZOO Olomouc na Svatém Kopečku, kde jsme potkali i Vodníka a pohladil jsem si sovu! Cestou zpátky jsem usnul jako miminko!

Obrovským bagrem k nám přijel děda Jarda a nechal mě i řídit :-)

V červenci jsem byl už podruhé na čtyři týdny v Lázních Klimkovice na speciální léčbě Klim Therapy. Zase se mi moc nechtělo, ale malinké zlepšen je znát!
Na další léčbu v Klimkovicích mi dala penízky společnost Partners, ve spolupráci s panem Martinem Kytkou, a díky nim tam pojedu zase v lednu a červenci roku 2016. Moc Vám děkuji!

Fotky z lázní jsou v sekci Foto.

Březen 2015

V březnu jsme slavili 5. narozeniny a teta Domča z Včelí banky nám upekla narozeninový dort.
A jako každý rok jsme měli dort i od babičky Ivanky, která si dala pořádně záležet! Tentokrát to byl ježeček a zase přišli všichni, co nás mají rádi a přinesli spoustu dárečků.

Na jaře nás teta Domča z Včelí banky pozvala na Vítání jara s Májou a Vilíkem a výtěžek z tomboly mi věnovali na lázně a pomůcky. Děkuji!

My jsme v tombole taky vyhráli – Poukázku na projížďku na koni ve Dvoře Olšiny, kterou jsme s bráškou Domčou v létě využili.

Partners

Dobrý anděl

Život dětem o.p.s.